Mokykimės, keiskimės, atsinaujinkime

Gyvename laikais, kai viskas aplinkui sparčiai kinta. Nesustabdomai keičiasi technologijos. Mokslas, seniai įgavęs pagreitį, kaskart stebina naujais išradimais. Neretai sutrinkame bandydami atrasti ar susikurti prasmes… Kaita – tai esminis procesas, kuriuo šiandien gyvena visi, o ypač švietimo darbuotojai ir su švietimu susiję asmenys…

Visus kviečiame į du renginius, kurie vyks mokyklos aktų salėje. Pirmajame renginyje „Prasmės atradimų mokykla“ – trys pranešimai:

  • „Atrasti, suprasti ir susikurti prasmes“. Pranešėjas Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo Akademijos docentas, daktaras Liutaras Degėsys.
  • „Moksliniai metodai pamokose – kelias į giluminį pažinimą“. Pranešėjas Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prodekanas, docentas, daktaras Ramūnas Skaudžius.

Renginį moderuos Ugdymo plėtotės centro Kvalifikacijos tobulinimo skyriaus vedėja Rasa Šavareikaitė.

Antrasis renginys – diskusija „Aktualus ugdymo turinys ir jo įgyvendinimas mokykloje“. Joje daugiausia dėmesio skirsime į mokymąsi įtraukiančiam, aktualiam ugdymo turinio kūrimui mokykloje, klasėje, aptarsime, kaip integruoti medijų ir informacinio raštingumo, nacionalinio saugumo, antikorupcinio ugdymo, globalaus švietimo, verslumo ir finansinio raštingumo bei intelektinės nuosavybės problematiką pamokose.

Diskusijos dalyviai – LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus patarėja Audronė Šuminienė, 2014 m. M. Lukšienės premijos laureatas, Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijos mokytojas Donatas Kriukas, Vilniaus Senvagės gimnazijos direktorės pavaduotoja Daiva Lebednikaitė, Kauno Veršvų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, ekonomikos mokytoja Renata Lincevičienė, LR valstybinio patentų biuro vyriausioji specialistė Irmina Valaitė.

Diskusiją moderuos Ugdymo plėtotės centro Ugdymo turinio skyriaus metodininkė dr. Loreta Statauskienė.