Kai paroda mūsų kieme

Šių metų paroda „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“  vyksta Utenoje, Dauniškio gimnazijoje. Mūsų regiono mokykloms tai puiki paroda  pasidalinti  sėkminga savo patirtimi, o taip pat ir  susipažinti su kitų  mokyklų, mokytojų patirtimi. Kai  paroda vyksta „mūsų kieme“, yra daugiau galimybių joje apsilankyti, dalyvauti, nes nereikia galvoti, kaip nuvykti į Vilnių ar kitą regioną.

Parodoje  vyks daug  gerų ir įdomių  paskaitų, susitikimų,  kurie plėtos mokytojų  profesines kompetencijas. Taip pat „ atvažiavus“ parodai iki mūsų  yra puiki proga mokytojams ir mokykloms „pasidaryti inventorizaciją“ ir paklausti savęs, o kuo mes galime pasidalinti, kuo esame stiprūs.

Mes, Utenos švietimo centras, pakviesti  Ugdymo plėtotės centro partneriauti organizuojant  regioninę parodą, sukvietėme į bendrą būrį švietimiečius: švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrių, švietimo įstaigų vadovus, pavaduotojus. Visi sutarėme, kad  tikrai turime  kitų rajonų mokytojų dėmesio vertų gerųjų patirčių, kurias galime pristatyti. Mokyklos vykdo du  ES lėšomis finansuojamus projektus pagal priemonę „Ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų veiklos tobulinimas“. Abiejų projektų mokytojai  sukūrė puikių priemonių gerinti mokinių pasiekimus, jas taiko ir mato teigiamus pokyčius.  Mūsų švietimo bendruomenė  susitelkusi ir nuolat analizuoja švietimui aktualius klausimus, diegia mokyklose inovacijas, kurias ir pristatys parodoje. Savivaldybėje aktyvūs ikimokyklinio ugdymo, neformaliojo švietimo įstaigų vadovai, pedagogai. Jie taip pat turi kuo pasidalinti. Kvietėme į parodą  ir kaimyninių savivaldybių  mokyklas. Apie jų patirtis mažiau žinome, negalėjome įvardinti kitiems matomos sėkmės ir  tai turbūt nulėmė, kad tik drąsiausieji  pristatys savo patirtis.

Mums, kaip švietimo centrui,  paroda svarbi ir tuo, kad turime galimybę paskatinti  puikiai dirbančius mokytojus  pasidalinti savo patirtimi  ne tik su savo savivaldybės mokytojais, tačiau ir su svečiais. Tai ir galimybė  pakviesti mokytojus mokinių atostogų metu  į  nacionalinių institucijų  vykdomų projektų, patirčių renginius susipažinti su švietimo aktualijomis, susitikti su įdomiais žmonėmis. Tokio pobūdžio renginį  organizuojame pirmą kartą ir įgyjame naujos patirties, kaip pasiskirstyti atsakomybes, kaip  numatyti  įvairių iššūkių sprendimus, kaip prisidėti prie naudingo parodos turinio kūrimo.

Utenos švietimo centro direktorė Vitalija Bujanauskienė